Par Skaņu mežu

„Skaņu mežs” ir nepieradinātās (var teikt arī „eksperimentālās” vai „avangarda”) mūzikas festivāls, kas norit Rīgā kopš 2003. gada.

Festivāls norit reizi gadā, precīzāk oktobra sākumā, taču atsevišķi koncerti zem „Skaņu meža” zīmola tiek rīkoti biežāk.

„Skaņu mežs” vēro pārmaiņas mūsdienu mūzikā un ziņo par tām saviem apmeklētājiem, paralēli izvēršot arī ieskatu 20. gs. mūzikas vēsturē. Tā kā gluži katrai no mūsdienu mūzikas formām piemīt arī eksperimentāla šķautne, festivālā tiek pārstāvēti dažādi žanri, sākot ar brīvo improvizāciju, akadēmisko avangardu, elektro-akustisko mūziku un trokšņu mūziku, un beidzot ar savdabīgām pārmaiņām rokmūzikā, hip-hopā un ritmiskajā mūzikā.

„Skaņu mežs” ir starptautiskā festivālu tīkla ICAS (International Cities of Advanced Sound) dalībnieks, kā arī novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltītās platformas SHAPE līdzdibinātājs un viens no diviem tās koordinatoriem. Platformu atbalsta ES programma „Radošā Eiropa”.

Festivālam ir tikai daži komerciāli sponsori un tas lielākoties ir kultūras institūciju atbalstīts projekts – tā biežākie atbalstītāji Latvijā ir Rīgas dome, VKKF un Kultūras Ministrija.

„Skaņu mežā” citu starpā ir viesojušies tādi mākslinieki kā Autechre, Merzbow, Swans, Liars, Blixa Bargeld, Battles, Bernard Parmegiani, Pierre Henry, Roscoe Mitchell, Christian Wolff, Francois Bayle, Wadada Leo Smith, James Holden, Zebra Katz, Laurel Halo, Julia Holter, Shabazz Palaces, Evan Parker, AMM, Peter Brötzmann un Lustmord.