Foto atskats: LYRA jaundarbi festivālā Skaņu mežs’2022

25. septembrī notika festivāla Skaņu mežs aktivitātes Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu un Kultūras ministrijas atbalstītā projekta LYRA ietvaros. Bērniem paredzētus jaundarbus prezentēs Linda Leimane, Mārtiņš Grauds un Sabīne Moore (darbs Latviešu zvēri), kā arī Jenija Bergera Mīre (Jenny Berger Myhre) un Anna Bielska (Anna Bielski) (darbs Dzirnavas). Koncerti notika kultūras telpā Hanzas Perons.

Foto autors: Ansis Klucis


LYRA saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekta mērķis ir iepazīstināt jauniešus un bērnus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt tās radīšanā. Eksperimentālā mūzika, būdama savā būtībā demokrātiska un nehierarhiska, dos iespēju piedalīties mūzikā apmācītiem un neapmācītiem bērniem un jauniešiem. Tā kā projekts ir organizēts starp sociālajiem un etniskajiem slāņiem, tas būs arī sociāli iekļaujošs.

Projekta LYRA kopējās attiecināmās izmaksas ir 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalsta summa 85% jeb 85 000,00 EUR, no tās:

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85% jeb 175 317,60 EUR;

Valsts budžeta līdzfinansējums 15% jeb 30 938,40 EUR.

Share Button