Daugavpilī, Liepājā un Rīgā notiks mūziķa KODEK meistarklases jauniešiem

Nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” un projekts “Lyra” aicina jauniešus piedalīties elektroniskās mūzikas producenta KODEK vadītās meistarklasēs, kas no 13. līdz 15. septembrim notiks Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Dalība meistarklasēs ir bezmaksas.

MEISTARKLAŠU MĒRĶIS: Ieinteresēt jauniešus mūzikas tehnoloģijās un parādīt to, kā notiek tādu disciplīnu kā mūzika un fizika integrācija.

APRAKSTS: Mūziķis Raivo Vainovskis ar segvārdu KODEK, lai arī pārstāv diezgan šauru neakadēmiskās elektroniskās mūzikas žanru, tomēr, spriežot pēc starptautiskās atpazīstamības, ir uzskatāms par “veiksmīgāko un progresīvāko mūsdienu elektroniskās mūzikas skatuves pārstāvi Latvijā”. Uzstājies pasaules nozīmīgākajos elektroniskās mūzikas festivālos, KODEK pozicionē Latviju kā nozīmīgu valsti mūzikas pasaulē ne tikai ar izcilību savā žanrā, bet arī kā būtisku radošo industriju pārstāvi, jo savā darbībā viņš izmanto Latvijā ražotos sintezatorus no “Erica Synths”. Radot skaņas netipiskos žanros, KODEK darbojas ar svaigākām aktualitātēm, parasti pārsteidzot klātesošos ar savu moderno attieksmi pret pieņemtajiem standartiem. Ar saviem koncertiem viņš parasti izaicina klausītājus domāt ārpus tā, ko kultūras konservatīvā publika uzskata par “normālu”. Viņš uzdrošinās pārkāpt ierasto “normalitātes” estētiku un ar to ir guvis milzīgu atzinību. Kopš 2005. gada KODEK regulāri izdod ierakstus un sniedz koncertus. KODEK ir vairākkārt ticis nominēts un ir saņēmis Latvijas mūzikas ieraksta gada balvu kategorijā “Labākais elektroniskās mūzikas albums” (2012.gada albums “Flavours From The Future”).

Dalībniekiem nav jāņem līdzi nekāda veida aprīkojums – tas tiks nodrošināts norises vietā.

DALĪBNIEKU VECUMS: 14 +

ILGUMS: 2 stundas

MAKSIMĀLAIS DALĪBNIEKU SKAITS: 10

NORIŠU LAIKI:

• 13.09. Plkst. 17.00-19.00

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (Mihaila iela 3, Daugavpils)

• 14.09. Plkst. 17.00-19.00

RTU Zinātkāres centrs Futurimo Rīga (Meža iela 1 k-6, Rīga)

• 15.09. Plkst. 16:00 – 18:00

Kultūrvieta “Pegaza pagalms” (Kuršu iela 20, Liepāja)

Pieteikšanās brīvā formā, rakstot uz e-pasta adresi simonakaupuza@gmail.com vai zvanot +371 27485473.

“LYRA” saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekta mērķis ir iepazīstināt jauniešus un bērnus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt tās radīšanā. Eksperimentālā mūzika, būdama savā būtībā demokrātiska un nehierarhiska, dos iespēju piedalīties mūzikā apmācītiem un neapmācītiem bērniem un jauniešiem. Tā kā projekts ir organizēts starp sociālajiem un etniskajiem slāņiem, tas būs arī sociāli iekļaujošs.

Projekta “LYRA” kopējās attiecināmās izmaksas ir 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalsta summa 85% jeb 85 000,00 EUR, no tās:

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85% jeb 175 317,60 EUR;

Valsts budžeta līdzfinansējums 15% jeb 30 938,40 EUR.

Share Button