Jay Glass Dubs koncerts pārcelts no “Baltās nakts” uz “Skaņu mežu” oktobrī; aizvieto – Elvina Brandi

5. septembrī ikgadējā mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros tradicionāli notiks festivāla „Skaņu mežs” rīkots eksperimentālās mūzikas vakars. Pasākums notiks Jaunās Teikas rajonā, jaunajās pasākumu telpās “Fantadroms” (Gustava Zemgala gatve 74a, 1.stāvs, ēka Henrihs).

Iepriekš izziņotā pasākuma programma ir mainījusies prakstisku sarežģījumu dēļ – koncertvakarā vairs neuzstāsieseksperimentālās dub mūzikas producents Jay Glass Dubs, un viņa priekšnesums tiek pārcelt uz festivālu “Skaņu mežs’2020”, kas noritēs 2. , 9. un 10. oktobrī.

Jay Glass Dubs priekšnesuma vietā būs dzirdama eksperimentālās elektroniskās mūzikas producentes Elvinas Brandi (Elvin Brandhi) uzstāšanās.

Velsiete Elvina Brandi lielāko daļu savas mūzikas rada no pašas balss sempliem, un aprīlī publicētā intervijā žurnālistei Lūcijai Udvarģovai sacīja, ka arī visas citas muzikālo kolāžu sastāvdaļas ir daļa no viņas pašas – sempli kā, piemēram, eksotiska perkusija vai šakāļu rūcieni, tiek izmantoti tikai tad, ja tie pašai mūziķei rada spilgtas asociācijas ar apstākļiem, kuros bijusi, vai cilvēkiem, ko pazīst. Tādā veidā katram no skaņdarbiem ir precīzs raksturs, kuru pilnībā saprot tikai viņa pati, līdzīgi kā vecāki labāk saprot savus bērnus.

Elvina Brandi ar humoru atzīst, ka viņas mūzika var būt paniku izraisoša, taču paradoksālā kārtā koronavīrusa pandēmijas laikā šo paniku neizjūt. Viņa novērtē, ka nespēja ceļot un sniegt koncertus viņai devusi daudz laika, lai strādātu pie nepabeigtas mūzikas, un sajūtu par haosu pasaulē samazina fakts, ka starp viņu un pasauli ir ne tikai pašas dzīvokļa sienas, bet arī internets, kas konstanti kropļo jebkuras cerības par objektīvu skatu uz notiekošo pasaulē – viņa tīmekli dēvē par polimorfisku demagoģijas dzelmi.
Vairāk par gaidāmo pasākumu lasiet šeit.

Share Button